You are currently viewing Xiaomi wypuszcza na rynek Cyber-psa wykonującego nasze polecenia.

Xiaomi wypuszcza na rynek Cyber-psa wykonującego nasze polecenia.

Chiński gigant technologiczny Xiaomi udowodnił, że roboty zwierzęce stają się coraz bardziej prawdopodobne, aby stały się przyszłością, Xiaomi właśnie zrobiło pierwszy krok i wypuściło własną wersję psa-robota.

Sam pomysł psa-robota z wbudowaną sztuczną inteligencją (AI) oparty na wbudowanej sztucznej intelignecji nie jest całkowicie nowy.

Wiele firm oprócz xiaomi wypróbowało koncepcję inteligentnych maszyn czworonożnych, które mogą łatwo i szybko reagować na dane wejściowe za pomocą pilota, poleceń głosowych itp.

Firma Boston Dynamics z siedzibą w Stanach Zjednoczonych wypuściła na rynek najsłynniejszego do tej pory psa-robota. Ten pies-robot nazywa się Spot i jest znany z tego, że może łatwo poruszać się w otaczającym środowisku, a także wykonywać zadania, takie jak otwieranie drzwi i przynoszenie napojów gospodarzowi.

W 2020 r. model Spot trafił do sprzedaży w cenie 74 500 USD i od tego czasu był przeznaczony do zadań takich jak skanowanie niebezpiecznych obiektów, stanie się zwierzęciem pomocniczym dla pacjentów oraz do zastosowań wojskowych.

Najlepszy przyjaciel człowieka od Xiaomi.

Wersja psa robota Xiaomi nazywa się CyberDog (niezaprzeczalnie nie jest zbyt przystojny) i jest reklamowana przez firmę jako open source, z dużym potencjałem „niewypowiedzianych możliwości”.

Jeśli spojrzysz na CyberDog Xiaomi, wiesz, że wiele jego technik projektowych pochodzi od Spota, chociaż firma przewiduje, że jego pies będzie szerzej wykorzystywany przez zwykłych konsumentów.

galeria gadżetow

Co więcej potrafi?

Mówi się, że CyberDog może reagować na polecenia głosowe lub być kontrolowanym przez specjalnie zbudowaną aplikację i zachowuje się jak prawdziwy pies. Równiez , że jest w stanie wykonywać techniki takie jak backflip, poruszając się z prędkością do 3,2 km/s.

„Cyber​​Pies może analizować otoczenie w czasie rzeczywistym, tworzyć mapy nawigacyjne, wyznaczać cele podróży i omijać przeszkody” – powiedział Xiaomi. „Łącząc śledzenie ludzkiej postawy i rozpoznawanie twarzy, CyberDog może podążać za właścicielem i unikać przeszkód”.

Xiaomi twierdzi również, że CyberDog może być w stanie dostosować się do przyszłych aktualizacji, takich jak czujniki 3D, kamery panoramiczne i reflektory.Może również aktualizować oprogramowanie układowe przez istniejące porty na swoim ciele (trzy USB-C, jedno HDMI).

galeria gadżetow

Oczywiście, ponieważ Xiaomi ma na celu objęcie szerszego grona konsumentów, cena CyberDoga będzie również znacznie niższa w porównaniu z dotychczasowymi konkurentami. CyberDog jest wyceniony na 1540 USD, co znacznie obniża cenę Spota i jest niższa niż wiele tańszych modeli już dostępnych na rynku.

Niestety Xiaomi obecnie planuje tylko 1000 CyberDogs i da pierwszeństwo fanom firmy, inżynierom i entuzjastom robotów. Ma nadzieję, że pierwsza sprzedaż stanie się platformą dla szerszego przyjęcia takich robotów i ma stworzyć główny popyt na takie maszyny.

galeria gadzetow robot

Sprawdź inne posty na Blogu Galeria Gadżetów

Dodaj komentarz