You are currently viewing Jak Ugotować Ziemniaki — Przydatne Gadżety

Jak Ugotować Ziemniaki — Przydatne Gadżety

Gotowanie ziemniaków we wrzącej wodzie to jeden z pierwszych kroków w przygotowaniu purée ziemniaczanego czy sałatki ziemniaczanej. Pokażemy Ci, jak przygotować ziemniaki do gotowania i jak długo gotować ziemniaki. Z tekstu dowiesz się również jak ugotować ziemniaki w mikrofali. Przedstawimy również kilka przydatnych gadżetów w kuchni.

Nie ma nic skomplikowanego w gotowaniu ziemniaków, ale jeśli chodzi o umiejętności gotowania, opanowanie gotowanych ziemniaków jest podstawą, Ziemniaki są jednym z najbardziej wszechstronnych i powszechnie lubianych produktów spożywczych. Głównie dlatego, że można z nich zrobić tak wiele pysznych dań. Niezależnie od tego, czy planujesz gotować ziemniaki duszone, czy na sałatkę ziemniaczaną. Istnieje kilka wskazówek i sztuczek, które zapewnią Ci zadowolenie z końcowego rezultatu.

Opanuj tę podstawową technikę gotowania i przygotuj wszystkie swoje ulubione dania z ziemniaków. Oto jak gotować ziemniaki krok po kroku na 3 różne sposoby: w piekarniku, w mikrofalówce i na kuchence.

Jak Ugotować Ziemniaki na kuchence?

Ze względu na to, że ta metoda jest najbardziej tradycyjna i najprostsza jest najczęściej używana w gotowaniu ziemniaków.

 1. Wyszoruj ziemniaki do czysta za pomocą szczotki do mycia warzyw. Możesz także pokroić ziemniaki na mniejsze kawałki, w zależności od tego, co robisz. Możesz pozostawić skórę lub ją obrać. Niektórzy twierdzą, że pozostawienie nałożonej skóry pomaga im zachować kształt podczas gotowania.
 2. Przełóż ziemniaki do baniaczka i zalej zimna woda tak, aby je przykryła. Dodaj ½ łyżeczki soli.
 3. Przykryjmy pokrywką i lekko ją uchylmy, żeby woda nam nie wykipiała. Ustawmy ogień na średni i sprawdzajmy miękkości widelcem. Zwykle trwa to około 10-15 minut w przypadku małych lub pokrojonych w kostkę ziemniaków, lub 20-25 minut w przypadku dużych niepokrojonych ziemniaków.
 4. Jeśli ziemniaki są miękkie pora je odcedzić. Jeśli przepis wymaga schłodzonych ziemniaków, możesz zanurzyć je w kąpieli lodowej.
Jak Ugotować Ziemniaki

Jak Upiec Ziemniaki W Piekarniku?

Pieczenie ziemniaków w piekarniku to moja ulubiona metoda (tuż po purée). Nagrzany piekarnik sprawia, że ziemniaki są puszyste w środku i chrupiące na zewnątrz. Lubię je łączyć z pieczonymi udkami z kurczaka lub podawać z chili i serem jako danie główne. Możecie napisać w komentarzach, jaka jest wasza ulubiona metoda. 🙂

Właściwa temperatura i odpowiedni czas są kluczowe. Przygotuj się na upieczenie najlepszych ziemniaków swojego życia!

 1. Rozgrzej piekarnik do 220 i wyłóż blachę do pieczenia pergaminem.
 2. Podobnie jak wcześniej należy przygotować ziemniaki oraz je osuszyć ręcznikiem kuchennym. Przed włożeniem do nagrzanego piekarnika podziuraw trochę ziemniaki widelcem, aby zrobić małe dziurki w powierzchni.
 3. Następnie dopraw ziemniaki swoimi ulubionymi przyprawami. Połóż je na blasze do pieczenia i natrzyj je oliwą z oliwek lub olejem roślinnym. Posyp je obficie solą i przełóż do rozgrzanego piekarnika, aby upiec.
 4. Piecz przez 45 do 60 minut, aż zewnętrzna skórka będzie chrupiąca i puszysta, a ziemniaki będzie można łatwo przekłuć widelcem. Użyj rękawic kuchennych, aby wyjąć gorące naczynia do pieczenia z piekarnika.

Zrobiliśmy to! Wyciągnij i pozwól ziemniakom ostygnąć przez kilka minut, a posyp je ulubionymi dodatkami. Ja lubię dodać ketchup szczypiorek sól i oraz dużo pieprzu!

Jak Upiec Ziemniaki W Piekarniku?

Jak Ugotować Ziemniaki w Mikrofalówce ?

Jak wszyscy wiemy, kuchenki mikrofalowe mogą sprawić, że gotowanie będzie szybsze i wygodniejsze. Ta metoda pozwala uniknąć zabrudzenia talerza i skróci czas gotowania dowolnego przepisu, który wymaga gotowanych ziemniaków. To doskonałe rozwiązanie dla małych partii ziemniaków. Doskonałe również dla studentów i osób, które są ciągle w biegu!

 1. Przygotuj ziemniaki według wcześniejszych wskazówek.
 2. Umieść ziemniaki w misce przeznaczonej do kuchenki mikrofalowej. Napełnij miskę wodą, aby przykryła ziemniaki. Dodaj 1/4 łyżeczki soli.
 3. Ja użyłem 2 średnich ziemniaków, które ważyły 230 g. Kuchenka mikrofalową włączamy na 8-10 minut na dużą moc. Po 5 minutach sprawdzamy miękkość. Gdy wykałaczka lub widelec może się łatwo prześlizgnąć, oznacza to, że mamy gotowe ziemniaki. Jeśli nadal są twarde, mikrofaluj jeszcze przez 30 sekund.

Gdyby jednak ta metoda wciąż jest dla was uciążliwa i wymagacie więcej mam coś, co może was zaspokoić! Worek do pieczenia ziemniaków w mikrofalówce. Torba do mikrofalówki, która skraca czas gotowania ziemniaków w kuchence mikrofalowej. Przypomina rękawicę kuchenną. Na zewnętrznej stronie torby znajdują się instrukcje dotyczące czasu potrzebnego na upieczenie bez względu na to, ile gotujesz ziemniaków, a wszystko to na podstawie mocy kuchenki mikrofalowej.

Po ugotowaniu ziemniaków w kuchence mikrofalowej raz lub dwa razy wyczujesz, jak długo ma trwać gotowanie i nie będziesz musiał sprawdzać ich tak często. Chociaż zawsze dobrze jest sprawdzić przynajmniej raz, aby uniknąć przegotowania.

Jak Ugotować Ziemniaki w Mikrofalówce ?

Podsumowanie:

Przyznaję, że mimo że jestem całkiem dobrym kucharzem, wielokrotnie łapałem się na „googlowaniu” „jak gotować ziemniaki”. Jednak mimo to sam wciąż patrzę na stos twardych zniekształconych bulw na moim blacie, całkowicie sparaliżowany. Co powinienem zrobic? Czy powinienem obrać? Powinienem pokroić? Wybrałem odpowiednie ziemniaki? Dlatego napisałem ten artykuł również dla siebie. Gdyby kolejny raz twarde bulwy chciały mnie sparaliżować przypomnę sobie o tym co pisałem wyżej i będę wiedział co z nimi zrobić!

Gadżety kuchenne, o których wspomniałem podczas artykułu i które przydadzą nam się w kuchni nie tylko do ziemniaków.

Dodaj komentarz